Formabontó nyakmelegítő |
Meg kell mondanom, nekem fázik a nyakam télen, ezért hordok sálat. Az olyan sálat szeretem, ami fedi a nyakamat. Szóba sem jöhetnek a divatos nyakmelegítők, mert egy részük olyan, hogy az ember nyakát szabadon hagyja, egy másik részük viszont olyan sok réteget tesz a nyakra, amiben számomra a mozgás nehézkes, a kabátot sem tudom rendesen felvenni. Ez főleg a nagyobb galléros kabátnál van így, ráadásul a gallér műszőrme.
Ezért én olyan nyakbavalót hordok, ami elfér a kabát alatt, és a nyakamnál marad, nem áll el 10 cm-re.
Ez az Unforgettable fonal már tavasz óta nálam van, de hős voltam eddig. Tegnap viszont ki kellett vennem a zacskóból, és akkor tudatosult bennem, hogy ez a fonal valami csodaszép. Ennyire ragyogó kékeket és zöldeket eddig nem láttam egy gombolyagban sem. Ebből egyszerűen KELL valamit készíteni magamnak. Horgoltam belőle egy sapkát, majd arra gondoltam, kéne egy nyakmelegítő, ami közel van a nyakamhoz, a kabát alatt jól elfér, és persze ami kijön egy fél gombolyag fonalból, mivel a másik feléből sapka készült.
Így lett ez a nyakmelegítő. Persze, horgolás közben alakult, a minta és a fazon is, de a végeredménnyel elégedett vagyok. Pont olyan, amilyet szerettem volna. A nyakamnál nem áll el, és szépen kifekszik, nem egy redőzött cső a nyakamban.
Mintája egyszerű, láncszem nélküli rövidpálca a kezdés, utána V minta, majd egy kis pálcás rész következik, végül a szélesedő részen szaporítás és W minta.
Formabontó nyakmelegítő
fonal: Red Heart Unforgettable
horgolótű: 6 mm
Nyakmelegítő horgolása
1. sor: 63 láncszem nélküli rövidpálca. (Ha nem ismered, vagy nem szereted/tudod meghorgolni, akkor a hagyományos láncszemsorral kezdj, és utána minden szemre egy rövidpálcát horgolj. )
A sor végén összekapcsoltam a szemeket, körben dolgoztam.
2. sor: 3 láncszem magasítás+1 láncszem a V két szára közötti láncszem miatt, egy egyráhajtásos pálca a magasítás tövébe. *2 pálcát kihagyunk, a harmadikba 1 egyráhajtásos pálca – 1 láncszem – 1 egyráhajtásos pálca kerül*. *-tól ismételjük a mintát körben. Az utolsó V után a kezdő láncszemek közül lentről a harmadikhoz hamispálcát öltve kapcsoljuk össze a kört.
3-6. sor: Hamispálcával beöltünk az egyláncszemes ívbe, 3 láncszem magasítás+1 láncszem a V két szára közötti láncszem miatt, egy egyráhajtásos pálca ugyanebbe az ívbe. *A következő 1 láncszemes ívbe 1 egyráhajtásos pálca – 1 láncszem – 1 egyráhajtásos pálca kerül*. *-tól ismételjük a mintát körben. A kör összekapcsolása, mint a 2. sorban.
7. sor: Az összekapcsolás után 1 láncszem, és egy rövidpálca az összekapcsolásra, majd minden pálcára és láncszemre.
8. sor: 3 láncszem magasítás, egy hátsó szálba öltött egyráhajtásos pálca minden pálcára.
9. sor: 1 láncszem magasítás, egy hátsó szálba öltött rövidpálca az összekapcsolásra, majd minden pálcára.
10. sor: a 2. sort ismételjük.
11 sor: a 7. sort ismételjük.
12. sor: 3 láncszem magasítás, *egy hátsó szálba öltött egyráhajtásos pálca a következő 7 pálcára, a következőre 2 egyráhajtásos pálca. *-tól ismételjük a mintát.
13. sor: a 9. sort ismételjük.
14. sor: a 2. sort ismételjük.
15. sor: hamispálcával beöltünk az egyláncszemes ívbe, 3 láncszem magasítás, egy egyráhajtásos pálca ugyanoda, 1 láncszem, és két egyráhajtásos pálca ugyanebbe az ívbe. *A következő 1 láncszemes ívbe 2 egyráhajtásos pálca – 1 láncszem – 2 egyráhajtásos pálca kerül. *-tól ismételjük a mintát körben.
16. sor: hamispálcával beöltünk az egyláncszemes ívbe, 3 láncszem magasítás, egy egyráhajtásos pálca ugyanoda, 2 láncszem, és két egyráhajtásos pálca ugyanebbe az ívbe. *A következő 1 láncszemes ívbe 2 egyráhajtásos pálca – 2 láncszem – 2 egyráhajtásos pálca kerül. *-tól ismételjük a mintát körben.
A szálat elvágjuk, a munkát befejezzük, szálvégeket eldolgozzuk.
(Ha nem jönne ki a 2. és 14. sor végén a két pálcás kihagyás, akkor nyugodtan csalj egy kicsit; csak egy pálcát hagysz ki a végén.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése