A fülmelegítő nagy előnye, hogy sokkal hamarabb elkészül, mint egy sapka, és még a szaporítás-fogyasztás kérdése sem merül fel.
De nézzük meg, miért is jó ötlet fülmelegítőt horgolni?
Például lesz egy-két, akárhány fülmelegítőnk. Már ez is jó, nem?
Ezen kívül jó lehetőség a következőkre:
- gyors ajándék készítése
- fonalmaradékok elhasználása
- új minta kipróbálása
- alkotni valamit akkor, amikor nincs sok időnk
Ez a fülmelegítő nálam is maradék fonalból készült, Lisa Big-ből. A Bravo Big ugyanilyen, és sok más gyártónál is van ilyen vastagságú, összetételű fonal.
A Lisa Biget 10 mm-es tűvel lehet horgolni, ekkor nem nyúlik meg a kész darabunk. Van, ahol használhatunk 12 mm-es tűt is, de a fülmelegítőnél fontos, hogy a fejünkön maradjon, végül is nem nyakmelegítőnek szánjuk. Ezért is kell kicsit szorosra horgolni, vagyis kevesebb pálcával, mint amikor sapkát horgolunk ugyanezzel a fonallal és tűmérettel.
A fülmelegítő bevetésen |
Fülmelegítő
Fonal: Lisa Big
Horgolótű: Prym Soft 10 mm-es
Nagy lyukú tű az eldolgozáshoz
Olló
Használt öltések
láncszem
hamispáca
egyráhajtásos pálca
rövidpálca
Speciális öltések
hátsó szálba öltött rövidpálca
hátsó szálba öltött egyráhajtásos pálca
A képen látható fülmelegítő mérete
szélessége készen, a színén, 27 cm
magassága 12 cm
A szélessége 27 cm, vagyis körben 54 cm, de ez a külső oldala, a belső méret kisebb, hiszen a Lisa Big vastag fonal.
Ez a méret az átlagos méretű női fejre jó.
Amennyiben ez számodra túl kicsi vagy túl nagy, egyszerűen tudod méretezni a fülmelegítőt. A kezdő láncszemsornál több vagy kevesebb szemet kell horgolnod. Ha magadnak készíted, mérd a fejedhez, egy picit legyen csak a láncszemsor rövidebb, mint amekkora a fejed. (Kihúzva a láncszemsort, érjen össze!)
A fülmelegítő magasságát a sorok számának növelésével vagy csökkentésével tudod szabályozni.
Horgolás
10 mm-es tűvel 38 láncszemet horgolunk, amit hamispálcával körré kapcsolunk. Hiába rövid a láncszemsor, azért vigyázz, nehogy megtekeredjen.
1. kör: 1 láncszem magasítás, és az összekapcsoláshoz, majd minden láncszembe 1-1 rövidpálcát horgolunk. Az első rövidpálcába öltött hamispálcával zárjuk a kört.
2. kör: 2 láncszem magasítás, ez helyettesíti az első egyráhajtásos pálcát, majd minden rövidpálcára egy egyráhajtásos pálcát horgolunk. A sor eleji 2 láncszem közül a felsőbe öltött hamispálcával zárjuk a kört.
3-4. kör: 1 láncszem magasítás, a láncszem tövébe, majd minden pálcára 1-1 hátsó szálba öltött rövidpálcát horgolunk. Az első rövidpálcába öltött hamispálcával zárjuk a kört.
5. kör: 2 láncszem magasítás, ez helyettesíti az első egyráhajtásos pálcát, majd minden rövidpálcára egy hátsó szálba öltött egyráhajtásos pálcát horgolunk. A sor eleji 2 láncszem közül a felsőbe öltött hamispálcával zárjuk a kört.
6. kör: 1 láncszem magasítás, a láncszem tövébe, majd minden láncszembe 1-1 rövidpálcát horgolunk. Az első rövidpálcába öltött hamispálcával zárjuk a kört.
A szálat elvágjuk, befejezzük a munkát. A szálakat a tű segítségével a munka fonákján a szemek közé behúzzuk, a felesleges szálvégeket levágjuk.
A hátsó szálba öltött pálcák adják a vízszintes csíkokat.
Jó horgolást!
Jó horgolást!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése