Miért kell erről külön írni?
- A színváltások miatt.
- A horgolásban levő eltérések miatt.
Színváltásról sok helyen, sokfélét olvashattál már eddig is, és ha egygombolyagosnál nagyobb dolgot horgoltál már, akkor tudod, van olyan, hogy egy másik szállal folytatjuk a munkát. Az új gombolyag hozzácsatlakoztatásáról is kötetnyi irodalom van, én a régi módszert használom, takács csomóval kötöm össze a két szálat, és igyekszem a szálvégeket belekötni/horgolni a munkába, a végén pedig láthatatlanul eldolgozom.
Tudom, ma nem ez a trendi, bonyolultabbnál-bonyolultabb módszereket találnak ki, mutatnak be, és tanítanak. Van olyan, amiről használat közben kiderül, mégsem tökéletes, mert szétcsúszik a fonal. Most nem is kell ezzel foglalkoznunk, mert a színes négyzetek horgolásánál egészen más módszer van.
Nem kell ilyen-olyan csomót megtanulnod, helyette jó, ha megtanulod azt, hogyan kell a "semmibe" elkezdeni a pálcát. Ez viszont legyen egy későbbi bejegyzés témája.
Mivel kezdőknek is érthető négyzetekről szóló okítást kértek többen, ezért a "hagyományos" módszert ismertetem.
A színes négyzetek horgolásának soronként/körönként váltunk színt.
A módszer:
Az első színnel elkészíted a láncszemebkől a kört, és az első sort. A körré kapcsolás után befejezed a munkát. ez ugye azt jelenti, elvágod a szálat, és a tűvel a hurkon áthúzod. Ez kész.
Megkeresed az új fonalat, és készítesz egy csúszócsomót. Kiválasztasz egy számodra szimpatikus sarkot, ami lehetőleg ne az legyen, ahol az előző színnel befejezted a munkát.
Itt a tűt beszúrod a láncszemív alá, a tűre teszed a kis hurkot és áthúzod a színére majd készítesz egy hamispálcát. Ezzel rögzítetted az új fonalat a négyzetedhez. elkészíted a 3 láncszem magasítást, és a leírás szerint elkészíted a második kört. Összekapcsolás után befejezed a munkát.
Jön a következő szín. Itt már nem csak sarokban kezdheted a munkát, a sor közepén is indíthatod az új kört. Az előzőek szerint jársz el itt is.
Tehát minden kör végén szálat elvágod, munkát befejezed. Új színnel valahol a körben, és lehetőleg nem mindig ugyanazon a helyen kezded az új kört.
Ez egy "hagyományos" módja annak, hogy több színnel horgolj négyzeteket.
Az első pálcára vonatkozóan és a befejezést illetően is vannak más megoldások. Szerintem ez a legegyszerűbb, itt kell a legkevesebb újdonságot megtanulni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése