A pólófonal egyre nagyobb népszerűségnek örvend. Ha még nem ismered, röviden arról, mi is ez.
Loop'ncraft pólófonal |
A pólófonal sokkal vastagabb "fonal", mint amilyet például ruhadarabok, vagy kiegészítők készítésére használunk. Idézőjelbe tettem a fonal szót, mert igazából a pólófonal nem fonal. A hivatalos magyarázat az, hogy szabászati hulladék. Úgy képzeld el, hogy pamutdzsörzé anyagot keskeny csíkokra vágnak, a darabokat összecsomózzák, a keletkező fonalat meghúzzák, hogy a kelmecsík két széle bepöndörödjön.
Ez a pólófonal. Amit szinte a legfontosabb tudni róla, az az, hogy kétszer ugyanolyat biztosan nem fogsz belőle venni. A másik nagyon fontos dolog az, hogy a pólófonal vastasága nem állandó. Gyakran egy gombolyagon belül is előfordulnak vastagabb és vékonyabb részek. A jobb minőségű pólófonalak általában egy gombolyagon belül azonos vastagságúak, viszont a csomók itt sem maradnak el. Szerencsére a csomókat jól el lehet rejteni a munka fonák oldalán.
Jó azt is tudni, hogy ha ugyanazon gyártó azonos nevű pólófonalából vásárolsz különböző színeket, ezek vastagsága sem lesz azonos. Sajnos. Mondhatjuk úgy, minden gombolyag más és más.
Remélem, még nem ment el a kedved attól, hogy pólófonallal dolgozz.
Nézzünk néhány előnyt!
- A fonal vastag, ezért a munka gyors és látványos.
- Gyönyörű minták vannak, amikhez szinte csak a rövidpálcát kell ismerned, ennek különböző változataival sok szép dolgot tudsz készíteni.
- Sokszor elegendő 8-10 kört horgolni, és készen is van egy projekt.
Vannak hátrányok is.
- A vastag fonal miatt a nagyobb darabok elég nehezek lesznek.
- A vastag fonallal való munka megterheli a kezet.
- Nehéz a színes darabokhoz azonos vastagságú, nyúlású fonalakat találni.
Pólófonalból horgolt doboz mintája |
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése