A tanfolyamról bővebben olvashatsz a tanfolyam oldalán, nem ismétlem meg ezeket az információkat, hanem kiegészítem.
Alapok |
A horgolás megtanulása nem ördöngösség, viszont sok gyakorlást igényel. A foglalkozáson megtanuljuk az adott öltéseket, ha akarod, le is írod, hogyan készült. Nem adok előre megírt "jegyzetet", mert az a véleményem, hogy ha meg tudtad volna tanulni leírás vagy videó alapján, nem jöttél volna hozzám tanulni. A leírást javaslom, ha meg tudod fogalmazni, akkor saját szavaiddal, ha nem tudod, akkor én elmondom, és te úgy írod le, ahogy azt később elolvasva értelmezni tudod.
Ha megnézed a tematikát a tanfolyam oldalán, látod, nem túl hosszú, és nem ígérek benne túl sokat. Az, hogy kivel mennyit tudunk haladni 90 perc alatt, akkor és ott dől el. Elkezdjük, és vagy eljutunk a láncszemtől a rövid és félpálcán át az egyráhajtásos pálcáig, vagy nem. Van, aki annak ellenére, hogy előtte még sosem horgolt, azonnal ráérez, és könnyen megtanulja, mit és hogyan kell csinálni. Van, akinek ez lassabban megy. Az biztos, hogy addig gyakorlunk valamit, ameddig nem sikerül azt jól meghorgolni. Természetesen adódnak ilyenkor kérdések is, azokat megbeszéljük. Tudom, kezdőként sok kérdés lehet, ezekre mindig válaszolok, ha nagyon előremutató a kérdés, akkor azt, ezt majd kicsit később meg fogjuk tanulni. :-)
Horgolt tárolók |
Ha már gyerekkorodban, vagy X évvel ezelőtt horgoltál, de teljesen elfelejtetted, valószínűleg sokkal gyorsabban fogunk haladni, mint másokkal. Ilyenkor nem gyakoroljuk unásig azokat az öltéseket, amiket már tudsz, hanem újat tanulunk.
Ahogy olvasható, haladók is jöhetnek tanfolyamra. Annyi újdonság van a horgolásban, hogy minden bizonnyal tudok újat mutatni. Vegyük csak a corner to corner technikát, vagy a körben horgolást, esetleg a fentről lefelé horgolt pulcsik készítésének menetét, vagy a régebben nem ismert pálcafajtákat.
Ha régen horgoltál, felelevenítjük az elfeledettnek vélt pálcákat, és megtanulsz néhány új technikát, ami 10-20 éve még nem volt divatban, vagy azt, amit választottál. Pl. corner to corner, tuniszi horgolás, amigurumi.
Moss stitch - és egy mobiltok |
Kérdés szokott lenni, jöhetek még a 3 alkalom után is? Persze, hát hogyne jöhetnél. Minél gyakorlottabb valaki, annál gyorsabban tudunk haladni, és sok-sok érdekes mintát tudunk megbeszélni, néhányból mintát is horgolunk.
Csipke tuniszi horgolással |
A mintaolvasás fontos, mert szerintem egy rajzról leolvasni könnyebb a mintát, mint hosszú oldalakon keresztül olvasni a sorok leírását, és ekkor még el sem tudja az ember képzelni, hogy hogy kinézni a végeredmény. (Sajnos sok leíráshoz olyan kicsi és nem nagyítható, ámde jó messziről készült kép tartozik, ami nem részletgazdag, magyarán nem látni, milyen mintát horgolunk.)
Az oktatás egyéni, akkor vagytok ketten tanulni, ha hozol magaddal még valakit. Jó, egyszer már előfordult, hogy úgy jött ki, ketten voltak egy foglalkozáson, akik szerencsére ugyanott tartottak, tehát nem volt semmi gond.
Maximális rugalmassággal egyeztetek időpontot, és csak azt kérem, ha valaki nem tud jönni, amint kiderül ez, azonnal jelezze. Tudom, bármi közbe jöhet, megértő vagyok, azért viszont morcos leszek, ha valaki az érkezési idő után 10 perccel ír egy sms-t, hogy bocsi, most mégsem jövök, majd jelentkezek. Ők nem szoktak később sem jelentkezni...
Tehát akkor jelentkezz, ha a családoddal, munkahelyeden, én nem tudom, hol, de tisztáztad, elvileg lesz majd lehetőséged eljutni a tanfolyamra. Valahogy nem értem azt, amikor a jöhetsz délelőtt, délután, munka után, vagy szombat délután felajánlása után azt írja valaki, "sajnálom, az időpontok egyike sem felel meg nekem".
Miért írtam le ezeket? Hogy lásd a másik oldalt is. Ha nem tudsz eljönni, nincs kedved, meggondoltad, bármi, időben értesíts, hogy legalább ne azzal teljen az időn, hogy várom, mikor csöngetsz. Ilyenkor nem kezdek bele semmi másba, hiszen bármikor jöhet az, akit várok. Azt hiszem érthető. :-)